Levné Taxi z Letiště Praha Václava Havla ATP

Pro rezervaci volejte+420 728 876 876      
 

Levné taxi z letiště Praha Václav Havel?

Je taxi z letiště Praha Václava Havla za 500,-Kč levné?

Nedávno jsem na nějaké internetové diskuzi narazil na názor, kdy nějaký "spisovatel" vysvětloval cizincům, že v Praze na Ruzyni je spousta "povalečů", kteří číhají na klienty a pak je odvezou do centra Prahy za 500,-Kč a že je to prý průměrná denní mzda průměrné pražské sekretářky, která se na ty peníze musí nadřít, zatímco tito lotři mají rychle svůj "quick buck" (diskuze byla v angličtině, myslím, že na prague.tv až najdu link, tak ho sem dám).

Na to jsem reagoval slovy, že by si to měl někdy vyzkoušet, než začne kritizovat a srovnávat hrušky s brambory (brambory jsme my, taxikáři, hruštičky jsou sekretářky). Snažil jsem se (mu) vysvětlit, že v ceně práce sekretářky (zpravidla) nejsou započítány náklady na palivo, gumy a amortizaci a zřídkakdy také ostatní náklady na zakázku.

Zkusme chvilku počítat: cena je 500 korun, ok? To je tedy vaše tržba. Dojet "na kopec" (tedy na letiště Ruzyně) vás může stát 1 - 3 litry paliva, podle toho, odkud (a čím) jedete, tj.30 - 100 Kč. To samé samozřejmě dolů (s klientem). Dejme tomu, v průměru 2 x 50 Kč = 100 Kč. Každý zkušenější motorista se mnou bude jistě souhlasit, že není od věci hned danou částku násobit dvěma - amortizace, opotřebení, gumy, olej, náplně, oprava škrábanců atd.. atd..). Zvláště pokud jezdíte 90% jízd v Praze a zvláště pokud máte luxusní vůz (no ony takové opravy "vyšší střední" třídy jako je Superb nebo Mercedes E toho také spolykají dost, věřte mi).

Takže jsme na 200? OK - počítejte také svůj čas. Celý transfer i s příjezdem a čekáním na klienta trvá řádově 1,5 hodiny. Jaká je vaše hodinová mzda? Vy byste, madam, dělala za 100,-Kč na hodinu? Dobrá, dobrá, některým "hruštičkám" se ještě dnes (i v Praze) ta stovka na hodinu platí a navíc, vždyť ten taxikář vlastně jenom točí volantem, že ano?

Faktem zůstává, že 200 + 150 = 350 (Kč). Kolik vás stojí sehnat zakázku? Máte šéfa, kterému platíte procenta z tržby (150 - 250 Kč), dohodil vám transfer kamarád, kterému za něj dáte 100,-Kč nebo máte štěstí a klient vám spadl z nebe?

OK, ještě vydržme býti optimisty a počítejme 100,-Kč. Celkem je to už 450,-Kč (ano, už s vaší hrubou-nízkou mzdou). Platíte daně? Tak je neplaťte, protože už na ně nemáte. Chcete aby Vás žena vyhodila z bytu nebo se s vámi rovnou rozvedla? Nedivte se, jste celý den v ... (luftu), bůh-ví koho si v tom autě vozíte a všechny volné peníze dáváte zpátky do toho (nenáviděného) auta. Doma s váma nic není, protože - no zkuste si jezdit jako taxi alespoň týden a nikoho neohrozit ani neomezit (nebo nezabít, když nestíháte).

Dobře, opusťme nepeněžní a oportunitní náklady a vraťme se k naší "kalkulaci". Už teď je nám jasné, že jestl si večer pod polštář uložíte "dva litry", můžete mluvit o štěstí nebo o dobrém zaměstnavateli. Těch je v Praze docela málo, ale o tom až jindy...

Kde je tedy řešení? Někoho z Vás už to možná napadlo - ano, správně, dokázat (nějak) jezdit pouze plný, tzn.s klienty na palubě. Pak se Vám může dařit lépe a můžete se hrdě zvát živnostníkem, OSVČ a to klidně i na úřadech, až jim s úsměvem ponesete platby sociálního a zdravotního pojištění a přiznání k dani s nějakou částkou převyšující povinné minimum. Až budete vědět, že uživíte nejenom svou náročnou ženu a hladové děti, ale že máte v šuplíku dost na opravy stávajícího auta, na všechny pojistky a platby a licence a parkovné a pokuty atd... a - pak Bůh skutečně existuje - pomalu si šetříte na auto nové!

V diskuzi jsem byl tedy mnohem stručnější, to je pravda, ale i tak jsem se těšil na názor onoho diskutujícího. Bohužel se ho už asi nedočkám:

"...příspěvek byl smazán administrátorem z důvodu používání vulgárních výrazů..."

Škoda, měl jsem se možná rozepsat už tenkrát... :-)

 

Taxi z / na letiště Praha Václava Havla vozy vyšší střední třídy za 490,-Kč (cena za vůz včetně DPH) objednávka

Taxi z / na letiště Praha Václava Havla vozy vyšší střední třídy za 450,-Kč (cena za vůz včetně DPH z letiště Ruzyně Václava Havla např.na Smíchov, Malou Stranu nebo do Holešovic) objednávka do pásma A

 

cenová pásma (lokality a ceny přepravy taxi z letiště Ruzyně)