letiště Praha Vaclav Havel (Ruzyně)

Pro rezervaci volejte+420 728 876 876      
 

Letiště Praha Václav Havel (Ruzyně)

Mezinárodní letiště Praha Václav Havel (bývalá Ruzyně) se nachází na severozápadním okraji Prahy, přibližně 15km od centra. Skládá se ze dvou terminálů. V roce 2007 Letiště Praha odbavilo rekordních 12,44 mil. cestujících, zájem o leteckou dopravu i nadále roste a tak by do konce roku 2008 mělo jeho terminály projít 13,3 mil. cestujících. Letiště Praha bylo vyhlášeno v roce 2007 jako nejlepší ve střední a východní Evropě v prestižní celosvětové anketě mezi cestujícími World Airport Awards. Cestující mají k dispozici nabídku 50 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se 120 destinacemi po celém světě. Operuje zde také 6 nákladových dopravců.

Letiště Praha s výjimečnou lokalitou ve středu Evropy nabývá na významu také jako přestupní uzel. Dlouhodobému růstu výrazně pomohl vstup České republiky do Evropské unie v roce 2004 a do schengenského prostoru. Od konce března 2008 probíhá odbavení do zemí Schengenu již bez celních a pasových kontrol. Největším dopravcem jsou České aerolinie, které pokrývá téměř polovinu trhu. Nejrychleji se rozvíjí nízkonákladová přeprava.

Mapa letiště Vaclav Havel Ruzyně

Mapa letiště Praha Vaclav Havel

Pro pohodlí cestujících i návštěvníků je v letištním areálu přes 85 obchodů, jejichž provozní doba je přizpůsobena požadavkům cestujících a jsou standardně otevřeny od 7.00 do 21.00 h. Na pražském letišti si můžete pořídit atraktivní značkové oblečení a doplňky, včetně bot, kabelek, kravat, šátků i bižuterie. V nabídce jsou i šperky a hodinky vysoké kvality, kožešinové zboží, výrobky ze skla nebo hračky. V tranzitní části Terminálu 1 i Terminálu 2 jsou k dispozici obchody travel value a duty free s bohatým sortimentem známých alkoholických i nealkoholických nápojů a cukrovinek přes kosmetické přípravky světových značek. Nejkvalitnější tradiční místní potraviny lze nakoupit ve specializované prodejně v Terminálu 1 a 2.

 
 
 

Jak se dostanu z letiště Praha Vaclav Havel Ruzyně

Jak se dopravím z letiště Václava Havla (Ruzyně)? Je více způsobů, jak se dopravit z letiště Václava Havela do centra Prahy. Nejlevnější způsob je zvolit MHD, kdy se přes den během hodiny dostanete do centra za 32 CZK. Zastávka autobusu MHD je přímo před exitem příletové haly letiště. Autobus vás doveze pouze na první stanici metra, kde musíte přestoupit na metro či tramvaj. Jizdenku je možno zakoupit ve stánku MHD v příletové hale Terminálu 1 nebo na autobusové zastávce v automatu (přístroj akceptuje pouze kovové mince). Jízdenka má platnost 75 minut, je přestupní, platí na autobus, metro a tramvaj.

taxi,  praha, přeprava , doprava, letiště Pokud se vám nechce trmácet se zavazadly a preferujete pohodlnější přepravu můžete využít služeb taxi. Bohužel ne vždy víte, kolik předem budete muset zaplatit. Může se stát, že budete platit za čekání v zácpě, nebo řidič pojede delší trasou, aby na taxametru naběhla vyšší suma. Vždy se zeptejte na odhad ceny a dohodněte nebo sdělte taxikáři limit, který jste ochotni zaplatit.

My Vám nabízíme jednoduché řešení: objednáte-li si transfer z letiště Praha Vaclav Havel, cenu budete vědět dopředu. Nic neriskujete. Nejen pro přepravu z pražského letiště Václav Havel (Ruzyně) vám garantujeme přátelské jednání, vstřícnost a ochotu dispečerů a řidičů. Pro letištní transfery používáme pouze nové, klimatizované a nekuřácké vozy. Řidič na Vás počká v příletové hale s cedulkou s Vaším jménem nebo logem firmy.

Sledujeme odlety a přílety na letiště Praha Vaclav Havel International (bývalý název letiště byl Letiště Ruzyně) a čekáme na Vás - nemusíte tak řešit čekání ani parkování, prostě nasednete a jedete.

 
 
 

letištní transfer ATP - doprava z letiště Vaclav Havel do města Prahy (do 20km)